rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - lipiec 2013


Hałas i nachalna propaganda jakie mają miejsce w związku z kolarską imprezą reklamową nadaje się już tylko do lichego kabaretu, bo dobry kabaret nie powtarza w kółko tych samych paradoksów.

Zacznijmy od samej nazwy.

Przez wiele lat był to Wyścig Kolarski Dookoła Polski.

I komu to przeszkadzało?

Prawdopodobnie reklamodawcom, bo chodzi o promocję zagranicznych koncernów, a nie o wyścig kolarski.

Zatem wycięto z nazwy przymiotnik kolarski.

Potem komuś przeszkadzało słowo Polska jako zbyt trudne do wypowiedzenia przez obcokrajowców, którzy reklamują samych siebie.

Gdyby we Francji ktoś zastąpił nazwę Tour de France określeniem np.: " Cicuit of Frenche" to zostałoby to uznane za zamach na tradycję jednego z najstarszych wyścigów kolarskich w Europie!

Włosi też są przywiązani do własnej nazwy i nikt nie wpadł w Rzymie na pomysł aby zamieniać Giro d'Italia np. w "Tour d' Italie" !

U nas tradycja Wyścigu Kolarskiego Dookoła Polski sięga 1928 roku, kiedy to z inicjatywy Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów zorganizowano po raz pierwszy Wyścig dookoła Polski.

Zatem te kiedyś największe w Polsce zawody kolarskie mają już tradycję 85 letnią!

Szkoda, że tej tradycji zaniechano i wprowadzono obcojęzyczną imprezę reklamowo-propagandową.

W roku 2013 zatęskniono za Wyścigiem Pokoju i ktoś postanowił umiędzynarodowić imprezę i rozpocząć reklamę m. in. włoskich samochodów i włoskich win właśnie w Italii.

Jeszcze wyścig się nie rozpoczął, a już od tygodnia TVP1 i Polskie Radio zanudzają od rana do wieczora dyrdymałami o atrakcyjności rywalizacji we Włoszech wyścigu po spoty reklamowe!

Najbardziej oburza poruszanie przez dziennikarzy reklamowych nutki patriotycznej, jakby to miało jakiekolwiek znaczenie dla przeciętnego Polaka, że reklamy firm zostaną rozstawione wzdłuż dróg Italii.

Polacy na tych włoskich etapach sporo stracą, bo zarobią tylko hotelarze i restauratorzy włoscy, włoskie stacje benzynowe na których będą tankować samochody i motocykle obsługi, włoskie warsztaty rowerowe itd. itp.

Poza tym cóż to za Tour de Pologne po Włoszech, skoro Dolomitów jeszcze nie przyłączono do Polski?

Zarobią też sporo włoscy właściciele parcel i budynków, na których zostaną umieszczone reklamy koncernów i firm!

Pamiętam jak w czasach Wyścigu Pokoju rozstawiano po trasie propagandowe hasła, a teraz ta sama telewizja rządowa uprawia podobną propagandę sukcesu, tyle tylko, że reklamuje się koncerny ponadnarodowe, które dają pieniądze na propagandę swoich firm i produktów.

Dlatego domagam się od dziennikarzy TVP1 i PR, aby nikomu nie wciskali ciemnoty, że ten cyrk reklamowy ma cokolwiek wspólnego z Legionami Dąbrowskiego, które kiedyś walczyły we Włoszech o naszą wolność.

Rajmund Pollak

2013-07-27 | Dodaj komentarz
barbapapa222
2013-08-03 11:47:47
Coś mi wydaje się panie Rajmundzie, że to Pan robisz dużo hałasu i z wiekiem robi sie coraz bardziej zgryźliwy i upierd...y! Pomału jak stara panna z kamieniami przy drodze będzie się Pan kłócił? Otóż wydaje mi się, że aby zaistnieć kilka imprez miednużnarodnych ma i musi mieć wpisany w tytule nazewnictwo angielskie bądź to francuskie czy tez niemieckie! Innej drogi chyba nie ma? A propaganda i reklama oraz sponsoring/? Chyba bez tego się nie da już "żyć"? Albo KTOŚ da i się jest, albo wyjazd na peryferie/ Ja Panu Langowi dziękuję bo chociaż tyle usłyszą o POLSCE! A Toury lub Vuelty czy Giro chyba już się zadomowiły i maja się nieźle tak jak i ... sponsorzy ..... koksu w tejże dyscyplinie? Może to byłby lepszy temat na śledztwa dziennikarskie? Pozdrawiam z .... Beskidów!
ggg
2013-08-06 20:17:23
zgadzam sie - ta impreza to kupa...z langiem w tle ktory zarabia na tym badziewie kokosy... tvp1 to banda gejów (wiem o kim mowie!) i prymitywnej formy...

Ponad 100.000 wejść na blog, to chyba jest więcej niż ilość odwiedzin na artykułach Redaktora Naczelnego, eksponowanych na stronie głównej portalu w najlepszym miejscu!

Bardzo dziękuję wszystkim wiernym czytelnikom, którzy tak często zaglądają na mój blog.

Szczerze wszystkich pozdrawiam i zapraszam do czytania kolejnym moich wpisów.

Rajmund Pollak

2013-07-23 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)
Komentarzy (1)

Rio w województwie śląskim!

  

Tym razem na moim blogu informacja przeznaczona przede wszystkim dla młodzieży!

Myślę, że warto przeczytać, bo na stronie głównej portalu tego dzisiaj nie publikują!

Piekary Śląskie: Rio na Śląsku
Na tegoroczne Światowe Dni Młodzieży zostaliśmy zaproszeni do Rio De Janeiro. Wielu z nas nie będzie jednak miało możliwości wybrać się na drugą półkulę. Mimo to nie chcemy, by zewnętrzne okoliczności uniemożliwiły nam pielgrzymowanie. Będziemy zatem łączyć się z młodymi chrześcijanami z całego świata w duchowej wędrówce, której nadamy także wymiar fizycznego spotkania z naszym Kościołem lokalnym. W dniach 23-28 lipca Rio De Janeiro nie będzie tylko miejscem na mapie Ameryki Południowej, ale będzie także szczególnym miejscem na mapie duchowej Kościoła.

Serdecznie zapraszamy młodzież z całego Śląska i okolic na Rio na Śląsku - spotkanie młodych, które odbędzie się między 26 a 28 lipca br. w Piekarach Śląskich.

Jako wspólnota młodego Kościoła lokalnego będziemy uczestnikami Światowych Dni Młodzieży. Za pośrednictwem telemostu będziemy łączyli się z Rio De Janeiro w czasie najważniejszych spotkań, modlitw i nocnego czuwania z Papieżem, weźmiemy udział w warsztatach związanych z kulturą Brazylijską - będzie można nauczyć się tańców z zza oceanu, sztuk plastycznych i kulinarnych, śpiewu, spotkać się z misjonarzami pracującymi na co dzień w okolicy Rio De Janeiro.

Chcemy trwać w nieustannej jedności ze wspólnotą, która w tych dniach spotka się w Rio, dlatego wysłuchamy także katechez i kazań związanych z tematem tegorocznych Światowych Dni Młodzieży: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody" (Mt 28, 19).

Brazylia kojarzy się nie tylko z bogatą kulturą i wysokimi temperaturami, ale także ze świetną drużyną piłkarską, w czasie Rio na Śląsku nie może zatem zabraknąć także meczu piłkarskiego i warsztatów sportowych. W czasie naszego spotkania będzie oczywiście codzienna Eucharystia oraz ciągła okazja do spowiedzi i nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Serdecznie zapraszamy, przeżyjmy te dni razem... to czas, kiedy naszą obecnością chcemy pokazać, że zależy nam na Bogu, a wiara przeżywana we wspólnocie żywego Kościoła jest dla nas drogowskazem życia. Nie czekaj, zapisz się już dziś... przeżyjmy razem RIO NA ŚLĄSKU, to nasz czas... zatem do miłego zobaczenia!

Organizatorzy

szczegóły na oficjalnej stronie śląskiego Rio

2013-07-21 | Dodaj komentarz
YPukjAaM
2014-06-04 01:56:27
Yeah that's what I'm talking about banyc-bi-e work!

Prawdziwą zmorą Sądu Okręgowego stolicy Podbeskidzia stały się w ostatnich dwóch latach fałszywe doniesienia o rzekomym podłożeniu bomby.

Każdy telefon z ostrzeżeniem o bombie jest traktowany niezwykle poważnie.

Zostaje uruchomiona cała machina antyterrorystyczna.

Budynek Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej obstawiony Policją. (fot. R.Pollak)

W ciągu kilku minut od anonimowego powiadomienia o groźbie wybuchu zostaje dokonana ewakuacja ludzi z budynku Sądu i wszystkie rozprawy są przesuwane na inny termin. Całe otoczenie Sądu zamienia się w twierdzę dostępną tylko dla Policji, wojska i Straży Pożarnej! Blokowane są sąsiednie ulice i tworzone doraźne objazdy. Nikt postronny nie ma prawa wchodzić do strefy zagrożenia.

Strefa zagrożenia (fot. Rajmund Pollak)

Pojazd Wojskowej Straży Pożarnej pod Sądem (fot. Rajmund Pollak)

Blokada ulic (fot. Rajmund Pollak)

Zjawiają się nie tylko strażacy, ale przede wszystkim saperzy i GSR (Grupa Szybkiego Reagowania)

Koszty takiej akcji są olbrzymie, ale w dobie psychozy terrorystycznej, która ogarnęła już niemal całą Europę jest to równocześnie ćwiczenie gotowości do akcji tych wszystkich służb, które są przeznaczone do przeciwdziałania nieprzewidzianym atakom.

W 2012 roku takich fałszywych alarmów bombowych było w Bielsku-Białej aż 41. Wykryto 12 sprawców.

W 2013 roku już 12 razy powiadamiano o rzekomym podłożeniu bomby w Sądzie. Wykryto 4 sprawców, z których 2 posadzono w areszcie, a wobec 2 innych zastosowano dozór policyjny.

Artykuł 224a Kodeksu karnego przewiduje od 0,5 do 6 lat więzienia dla każdego, kto umyślnie powiadomi o nieistniejącym zagrożeniu, wymagającym interwencji służb ratowniczych lub antyterrorystycznych.

W stolicy Podbeskidzia ostatni alarm bombowy miał miejsce 7 maja 2013 roku.

Rzecznik prasowy Policji - pani Elwira Jurasz - stwierdziła w rozmowie telefonicznej, że w Bielsku- Białej ani razu nie znaleziono bomby w trakcie w/w alarmów bombowych, natomiast wykrywalność sprawców tych fałszywych powiadomień jest bardzo duża.

Rajmund Pollak

2013-07-15 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Nieudolny rząd koalicji PO-PSL wpuścił całe Polskie Koleje Państwowe w kolejny kanał ekonomiczny.

Szumnie reklamowane włoskie „Pendolino" odbije się czkawką również na innych polskich przedsiębiorstwach.

Upadną nasze zakłady produkujące wagony kolejowe i elektrowozy!

Podrożeją bilety kolejowe i ceny za przewozy!

Tysiące dotychczasowych maszynistów oraz pracowników zakładów remontujących tabor kolejowy czeka taki sam los jak 1450 pracowników Fiat Auto Poland zwolnionych w tym roku na bruk w Tychach!

Pendolino, czyli po polsku „wahadełko" rozjedzie całą PKP i przekształci je w włoski grajdołek interesów właścicieli z Italii i innych krajów.

Pan premier Donald Tusk powinien wiedzieć, że karierę tego włoskiego pociągu zapewnił m.in. dział reklamy i marketingu koncernu Fiat Ferroviaria.

Warto przypomnieć, że Najwyższa Izba Kontroli wniosła pod koniec XX wieku o przerwanie negocjacji z Fiat Ferroviaria i unieważnienie przetargu i w konsekwencji Zarząd PKP unieważnił przetarg w grudniu 1999roku.

Fakt, że obecny producent „Pendolino" nosi nazwę „Alstom" wcale nie oznacza, że mamy do czynienia z produkcją spoza Włoch, bo Alstom po prostu przejął Ferroviaria, zatem infrastruktura i lokalizacja, producenta „wahadełka" pozostała ta sama, a co najistotniejsze większość pracowników reprezentuje interesy rynku pracy Italii.

Zatem kupując Pendolino rząd Donalda Tuska daje nowe miejsca pracy Włochom, natomiast Polaków zatrudnionych w PKP i całym naszym przemyśle kolejowym już za dwa lata czeka bezrobocie!!!

Rajmund Pollak

2013-07-09 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 532961
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała